Mbretëresha duke u … më Zotin/ Bëhet zbulimi i madh – FOTOT

Portreti i Leda-s, mbretëresha e bukur e Spartës, ndërsa mbarsej nga Jupiteri, mbreti i perëndive.

Arratisja e Gruevskit nga Maqedonia, ja si e komenton Meta

Presidenti Ilir Meta foli në “Open” edhe për lajmin se ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski.

Nxirrni xhupat, vjeshta po ikën! Së shpejti nisin reshjet e borës në këto zona

Tashmë zyrtarisht mund të themi se vjeshta po ikën plotësisht, rënia e temperaturave deri në.

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë artisti i njohur shkodran

Një lajm i keq për artin në Shqipëri, artdashësit por jo vetëm. Një zë i.

Përkushtimi shpirtnor i një artisti, kushtuar mjeshtrit të pikturës Pjerin Sheldija

Nga Pjetër Logoreci Si e gjithë Shqipnia edhe Shkodra ka shumë vende që mahnisin nga.

Aktori i humorit rikthehet në “Portokalli”: S’më ndahet shpirti

Erand Sojli, aktori i njohur i humorit rikthehet ditwn e diel në spektaklin “Portokalli”. Aktori.

Sot Ergi ka ditëlindjen, fjalët e të atit dhe motrës do t’ju këpusin shpirtin: Pash njat Zot, çohu, Bir!

Largimi parakohe i Ergi Dinit ishte një lajm që i tronditi të gjithë, jo vetëm.

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori i madh

Është ndarë nga jeta në moshën 76-vjecare aktori i njohur i kinematografisë botërore, Scott Wilson..

Habit aktori: Në Shqipëri s’jam ndjerë asnjëherë si në shtëpi, nesër largohem

 Ai është nga aktorët e rinj që ka guxuar edhe në disiplina të tjera të.

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shkodran

Është ndarë nga jeta orët e para të kësaj të mërkure shkrimtari shkodran Isa Alibali,.