Shikoni si përlotet Eleni Fouriera: Në ato momente thashë o Zot, nuk e besoj

“Vetëm lot gëzimi kam”. Kështu u shpreh shqiptarja Eleni Foureira në deklaraten e saj te parë pas finales se Eurovizionit.

Edhe pse prej shume vitesh ka jetuar ne Greqi, këtë vit përfaqësoi Qipron dhe zuri vendin e dytë në Eurosong.

“Është një gjë e madhe kjo që ka ndodhur. Është e mrekullueshme. Ju faleminderit, por nuk e di nëse kjo është e mjaftueshme. Unë kam vetëm lot gëzimi”, u shpreh ajo teksa fansat që prisnin për ta përqafuar thërritën: “Ne jemi fituesit”.

“Në kohën e votimit isha aq e lumtur dhe thashë me vete: “O Zot, nuk e besoj, ose e dyta ose e para dhe nuk munda ta besoja atë qe po ndodhte”, tha ndër të tjera Eleni.