Të gjithë ishin me zemër në dorë, ja si shpëtoi vogëlushi nga parvazi i dritares

WOW! Kjo video po ben xhiron e rrjetit! Një burrë është shndërruar në heroin e ditës në provincën Shandong të Kinës Lindore, pasi ka shpëtuar vogëlushin i cili kishte dalë në parvazin e dritares, në katin e katërt. Ai është  Liu Yangming.

Sakaq kalimtarët e rrugës janë shokuar teksa kanë parë foshnjën 2 vjeç e gjysmë, i cili kishte dalë në parvazin e dritares. Ai e ka tërhequr foshnjën nga njëra këmbë dhe e ka çuar peshë.

Sakaq e gjithë ngjarja për pak sa nuk u kthyer në një tragjedi. Video është filmuar nga kalimtarët e rrugës të cilën kanë ndenjur me “zemër” në dorë deri në momentin që foshnja është shpëtuar.