Tifozët e gjuajnë me bukë, Ozil bën gjestin që po përlot botën

Talenti i padiskutuar Mesut Ozil është një futbollist i madh që gëzon respektin në të gjithë botën e futbollit.

E një provë e qartë u dha mbrëmë sërish nga turko-gjermani i Arsenali i cili teksa po ekzekutonte një goditje nga këndi, tifozët e Atleticos hedhin një copë bukë në fushë.

Asistuesi rekordmen në Premier Leaghue nuk kthehet nga tifozët për t’iu kundërvënë por e kap bukën e puth dhe e nxjerr në një vend ku nuk do të shkelet.

Dhe gjesti i tij solli duartokitje të mëdha në të gjithë stadiumin, madje po shihet si gjest i madh në të gjithë botën.