VIDEO/ Peshkon kallamarin gjigand, por surpriza vjen më pas!

Jarrad Edwards, 35 vjeç, po peshkonte në brigjet e Adelaidës, Australi. Surpriza e madhe erdhi kur ai arriti të çonte në kallam një kallamar gjigand.

Miku me të në bordin e anijes, filloi të filmojë skenën.

Duket boja që kallamari lëshon në ujë, shkruan Shkodranews.

Pastaj, kur tërhiqet në bord, surprizë për peshkatarin!

Cefalopodi, në fakt, nuk i kishte lëshuar të gjitha substancat e zeza: Sapo e sillet me kallam në bord, ai goditi në fytyrë me një bojë me ngjyrë të zezë peshkatarin, që mbeti i befasuar dhe i tronditur. Reagimi është qesharak. Dhe në fakt, dy peshkatarët nisin të qeshin me të madhe. /Shkodranews/

VIDEO—KLIKO KETU